Jdi na obsah Jdi na menu
 


   Turnaj o Stařechovský pohár ve florbale 2008

     V sobotu 29.11.2008 uskutečnil Sokol Stařechovice v součinnosti s SDH Služín florbalový turnaj, jehož místem konání byla krásná kostelecká sokolovna. Tímto také ředitelství turnaje děkuje kosteleckým Sokolům, panu Špičákovi a panu Kastnerovi za obrovskou pomoc. Poděkování rovněž patří všem sponzorům turnaje, a to zejména generálnímu sponzorovi, firmě KOVOT INVEST s.r.o.  Služín - Ing. Jan Tichý. Děkujeme rovněž Řeznictví Tesař Bílovice, SDH Služín a Stařechovice, Svazu chovatelů ve Stařechovicích, Hostinci Hasan ve Stařechovicích, firmě Agros Stařechovice,  a firmě Autodoprava Chromec Služín a  Autodoprava Sláma Služín.

      Turnaje se zúčastnilo 9 florbalových družstev Župy prostějovské sokolské a to ze Stařechovic, Služína, Bílovic, Hluchova, Prostějova, Kostelce, Lutotína a dvou družstev z Olšan. Za favority turnaje byli považováni hráči Služína, Hluchova a Prostějova. Hrací model turnaje byl koncipován do tří základních skupin, kam byla družstva nalosována. Vítězové těchto skupin postoupili do tříčlenné zlaté skupiny, dále do skupiny o 4.-6. místo družstva na druhých místech a do do soutěž útěchy byla pak zařazena družstva, která skončila na třetích místech v základních skupinách. Tento hrací systém byl sice tvrdý, ale jak se ukázalo spravedlivý.

  SESTAVY:

Sokoli Stařechovice: Lének Lukáš,Štastný Adam, Simon Miroslav, Smička Jan, Michálek Patrik, Lipička Jan

Parasiti Hluchov:  Dospiva Oldřich, Konečný Michal, Menšík Jakub, Vinkler Tomáš, Látal Jan

Sokol Olšany I.: Poupera Antonín, Labounek David, Navrátil Michal, Rokyta Miroslav, Rokyta Lukáš, Rais Honza.

Jestřábi Prostějov: Kuncek Luděk, Konečný Daniel, Jurík Petr, Papletal Leoš, Liška Patrik, Pavel Jan

Káňata Lutotín:  Babička David, Hochvald Tomáš, Beneš Patrik, Babičková Petra, Beneš Adam

Sokoli Kostelec na Hané:  Soldán Roman, Dzurňák Tomáš, Kastner Martin, Doležel Radek, Dvořák Jiří, Špunda Lukáš

Sokoli Olšany II.:  Spišák Patrik, Růžička Tomáš, Urban Karel, Mrlina Adam, Jahoda Tomáš, Kraus Jakub

KOVOT INVEST Služín:  Tichý Michal, Sláma Jakub, Chytil Ondřej, Oščádal Lukáš, Stříž Jiří, Řehulka Martin

Bobři Bílovice:   Koudelka Dan, Gašparín Jakub, Mach Lukáš, Tesař Roman, Pískovský Jiří

Skupina A - se stala kořistí Parasitů z Hluchova, kteří potvrdili roli favorita. Své soupeře přehráli rozdílem třídy. Nad ostatní hráče vynikal Michal Konečný, hluchovský brankář Oldřich Dospiva dal o sobě vědět, že bude aspirovat na nejlepšího brankáře turnaje. Vynikající výko podali i hráči Olšan I.

Skupina A                    Hluchov       Olšany I       StařechoviceSkóre        BodyPořadí
Parasiti Hluchov***

3:1

6:1

9:2

6

1.

Sokol Olšany I

1:3

***

6:2

7:5

3

2.

Sokol Stařechovice

1:6

2:6

***

2:12

0

3.

Ve skupině B došlo k velkému překvapení. Favoritem skupiny a možná i celého turnaje byli Jestřábi Prostějov, které vedl zkušený kapitán týmu Daniel Konečný. Oproti svým soupeřům však byli Jestřábi v průměru o dvaroky mladší než jejich soupeři. Přesto předvedli vynikající výkon a svým soupeřům dokázali vdorovat. Ve skupině nakonec obsadili 2. místo. Zvítězili po heroickém výkonu Bílovice. V brance měli vynikajícího Koudelku a v poli Jirku Pískovského. Jejich družstvo hrálo s obrovským nasazením a vítězství ve skupině bylo dílem jejich týmového ducha. Na třetím místě skončilo druhé družstvo Olšan.

Skupina B            BíloviceProstějovOlšany IISkóreBodyPořadí
Bobři Bílovice***

3:1

3:1

6:2

6

1.

Jestřábi Prostějov

1:3

***

2:1

3:4

3

2.

Sokol Olšany II

1:3

1:2

***

2:5

0

3.

       Velkého překvapení se dočkala i skupina C. Služínští Orli, kteří byli největším favoritem celého turnaje, nakonec nezvládli klíčový souboj s Kostelcem a znovu tak projevili, že trpí syndromem prvního utkání, které obvykle prohrávají. Následující skvělé zápasy již nemohli zvrátit celkové zklamání. Služíňáci měli ve svém středu výborné individuality na čele s Ondrou Chytilem, postrádali ale větší sehranost a podobného ducha jako měli Bílovičtí. Překvapením skupiny C se tak stali florbalisté Kostelce na Hané. V přátelských utkáních se Služínem vždy prohráli, někdy rozdílem třídy. Tentokráte ale měli navrch. A to rozhodlo, že postoupili do finále. Káňata z Lutotína na své soupeře tentokrát ještě nestačila, avšak již dnes říkám: V budoucnu pozor na ně.

Skupina CKostelec Služín    Lutotín   Skóre    BodyPořadí
Sokol Kostelec n/H***

4:1

4:1

8:2

6

1.

KOVOT Služín

1:4

***

6:3

7:7

3

2.

Káňata Lutotín

1:4

3:6

***

4:10

0

3.

Finálová skupina

       Ve finálové - zlaté skupině se sešli opravdu tři nejlepší florbalová družstva turnaje, a možno říci i prostějovského regionu. Kvalita jednotlivých hráčů v poli i brankářů byla na vysoké úrovni. Sportovní úroveň zlaté skupiny, dramatičnost i předváděné výkony hráčů musely přítomné diváky  nadchnout. S mírným odstupem si nakonec zasloužili boj o zlatý pohár Bílovice a Hluchov.  A po pravdě řečeno, byl to boj na ostří nože. O vítězi při stejném počtu bodů nakonec rozhodla jediná branka v celkovém skóre. To měli lepší bílovičtí florbalisté, kteří se tak po zásluze stali celkovými vítězi turnaje. V jejich středu vynikl zejména Jirka Pískovský, skvělé výkony rovněž podali Mach, Gašparin a Tesař. Největší zásluhu na zisku zlatého poháru má skvělý brankář Koudelka. V družstvu Bílovic panovala od začátku výborná nálada a hráči šli do každého zápasu s mušketýrským "všichni za jednoho, jeden za všechny".  To byl klíč jejich vrcholnému úspěchu. Hluchov měl skvělé individulity, zejména nejlepší hráč turnaje Michal Konečný vynikl nad všechny, stejně jako Oldřich Dospiva v brance. Jako kolektiv však neuspěli. Nesportovní chování při vyhlášení výsledků je diskvalifikovalo na poslední místo. Naprostá většina sportovců jejich počínání odsoudila. Druhé místo tak obsadili fotbalisté Kostelce. V jejich týmu podali skvělý výkon Doležel, Kastner, Špunda. Spolehlivý a téměř bezchybný výkon podal jejich brankář Roman Soldán, který se o skvělý výsledek značně zasloužil. Mezi nejlepší hráče na turnaji se zařadili také Dzurňák a Dvořák.

Zlatá finálová skupinaBíloviceHluchovKostelec

Skóre        

Body
1. Bobři Bílovice***

2:2

4:1

6:3

4

2. Parasiti Hluchov

2:2

***

4:2

6:4

4

3. Sokol Kostelec

1:4

2:4

***

3:8

0

Skupina o 4-6. místo a soutěž útěchy

     Ve skupině o 4.-6. místo nenechali fotbalisté Služína nic náhodě. Rozehráli se k výbornému výkonu a nenechali nikoho na pochybách, že měli na i na titul. Olšanští ani Prostějovští na jejich rychlé kombinační akce a individuální techniku Chytila, Řehulku či Oščádala nestačili. Spolehlivě zachytali Michal Tichý i Jirka Stříž v brance, suverenní v obraně byl Jakub Sláma. Služínští budou určitě litovat prvního nevydařeného utkání s Kostelcem.

    Ve skupině útěchy vyhrál nakonec největší outsider - Káňata z Lutotína. Povzbuzeni výkonem svých kamarádů z Bílovic bojovali do posledního dechu, a skupinu zaslouženě vyhráli. Vynikající výkon Podal patrik Beneš, který patřil mezi nejlepší hráče turnaje. Pochvalu zaslouží i Hochvald, Beneš Adam,Petra Babičková i David Babička v brance. Druzí byli Stařechvští florbalisté. Z jejich týmu zaslouží pochvalu Simon, Šťastný i Honza Lipička. Obětavě hrálo i druhé družstvo Olšanm z nicž nejlepší byl Růžička

Skupina o 4.-6. místoSlužín      Prostějov  Olšany I. Skóre    Body
4. KOVOT Služín

***

3:1

6:3

9:4

6

5. Jestřábi Prostějov

1:3

***

4:2

5:5

3

6. Sokol Olšany I.

3:6

2:4

***

5:10

0

Soutěž útěchy                 Lutotín        Stařechovice

Olšany II.  

Skóre      

Body
7. Káňata Lutotín***

2:2

3:1

5:3

4

8. Sokol Stařechovice

2:2

***

3:3

5:5

2

9. Sokol Olšany II.

1:3

3:3

***

4:6

1

Individuelní soutěže - nejlepší hráči

Soutěž o krále střelců:        1. Michal Navrátil        8 gólů +2 rozstřel     (Olšany I)

           Nejlepší hráč turnaje:          1. Michal Konečný       (Hluchov)

           Nejlepší brankář turnaje:   1. Oldřich Dospiva        (Hluchov)

           Cena fair play:                        Jiří Pískovský               (Bílovice)

Konečné pořadí turnaje:

  1. Bobři Bílovice,              2. Sokol Kostelec,             3. Kovot Služín,

   4. Jestřábi Prostějov,        5. Sokol Olšany I.,             6. Káňata Lutotín,

   7. Sokol Stařechovice,      8. Sokol Olšany II.,

   9. Parasiti Hluchov - diskvalifikovaní