Jdi na obsah Jdi na menu
 


69699

Turnaj o Stařechovský pohár - 2008

III. ročník

       

          Dne 30. srpna 2008 v 09.00 hodin byl na stařechovském stadiónu zahájen již III. ročník turnaje o Stařechovský pohár fotbalových nadějí. Na travnatou plochu nastoupila čtyři družstva k bojům o vytouženou trofej a to:  DD sport Dubany, FC Kostelec na Hané, SK Bílovice a domácí Sokol Stařechovice. Vítěz minulého ročníku 2007 - Sokol Stražisko tentokrát k obhajobě nepřijel. Přesto kvalita týmů i jednotlivých hráčů byla vysoká, dá se říci, že nejvyšší ze všech ročníků. Vždyť většina kluků byla registrována v různých klubech a mnozí hrají regionální soutěže. Tomu odpovídal i průběh soutěže. Slavnostní zahájení provedli František Vyhlídal a Ladislav Jančík. Po nezbytném fotografování jednotlivých týmů Alenou Brančíkovou, byl turnaj zahájen. Rozhodčími byli pánové Dokoupil z Duban, Brančík z Kroměříže a Řezníček ze Stařechovic.

SESTAVY REPREZENTAČNÍCH TÝMŮ

       DD sport Dubany:    Konečný Roman - Petružela Josef, Elner Pavel, Dokoupil Jan, Pospíšil Jan, Olej Tomáš, Dokoupil Stanislav, Rungděl František, Dostál Miroslav. Trenér - Dokoupil Vlastislav

         FC Kostelec na Hané:    Doležel Martin - Lužný David, Doležel Radek, Šimek Jakub,  Voráč Dominik, Lipička Jan.   Trenérem a vedoucím kosteleckého týmu byl Doležel Radek starší.

         SK Bílovice:    Gašparín Jakub - Mach Lukáš, Koudelka Daniel, Babičková Petra, Tesař Roman, Pískovský Jiří.   Hrajícím coachem družstva Bílovic byl Lukáš Mach.

          TJ Sokol Stařechovice:    Menšík Jakub - Chytil Ondřej, Sláma Jakub, Špunda Lukáš, Tichý Michal, Simon Miroslav, Konečný Daniel, Konečný Michal.   Trenérem stařechovského družstva byl Vyhlídal František .

ZÁKLADNÍ SKUPINA TURNAJE

Turnaj o Stařechovský pohárKostelec      StařechoviceBílovice     Dubany      Skóre      Body
1. FC Kostelec na Hané

***

3:0

0:0

1:0

4:0

7

2. TJ Sokol Stařechovice

0:3

***

1:1

2:0

3:4

4

3. SK Bílovice

0:0

1:1

***

0:0

1:1

3

4. DD Sport Dubany

0:1

0:2

0:0

***

0:3

1

      V základní skupině dominovali fotbalisté Kostelce na Hané. Jejich obrana ve složení David Lužný a Radek Doležel byla nepropustná. A když už některá střela soupeřů našla svůj cíl, brankář kosteleckých, Martin Doležel byl vždy na místě. Kostelečtí měli návíc po základní části turnaje nejlepšího střelce, kterým byl Jakub Šimek. Hráčům Kostelce se tentokrát nevyrovnali ani domácí fotbalisté, kteří měli ve svém středu taková esa jako Ondra Chytil, Jakub Sláma či Lukáš Špunda. Ti s Kostelcem prohráli 0:3 a zdálo se, že je to psychicky odrovná. Svůj den v základní skupině neměl ani výborný gólman Kuba Menšík. Domácí skončili druzí se záporným skóre 3:4 a to nikdo nečekal. Na třetím místě skončili bílovičtí, kteří přijeli bez některých svých opor a bez náhradníků. Jejich výkon však byl pro všechny přítomné velkým překvapením. Zejména brankář Jakub Gašparín byl k nepřekonání. Výborně zahrála také Petra Babičková, jediná dívka mezi fotbalisty. Byla to však právě ona, která vstřelila stařechovským branku. Bílovice byly černým koněm turnaje, a vzákladní skupině to potvrdily. Poctivý výkon podali i reprezentanti DD sport Dubany. Po dlouhé cestě se rozehrávali zvolna, jejich výkon se však lepšil zápas od zápasu. Základní skupina byla napínavá, vyhráli ji kostelčtí fotbalisté a jako cenu dostali fotbalový míč.

SEMIFINÁLE TURNAJE O STAŘECHOVSKÝ POHÁR

FC Kostelec na Hané - DD sport Dubany   2:1

   1. semifinále se neslo v duchu vyrovnaného souboje. Výkon dubanských hráčů, kteří v základní skupině skončili poslední se podstatně zlepšil, a do poslední chvíle nebylo o vítězi rozhodnuto. FC Kostelec se ujal vedení již v prvním poločase gólem Radka Doležela po nádherné střele do levého horního rohu branky Romana Konečného. Svůj tlak kostelečtí stupňovali a výsledkem byl druhý opět překrásný gól z kpačky Radak Doležela. Do konce semifinálového utkání zbývalo 5 minut a zdálo se být rozhodnuto. Dubanští však útočili a nevzdávali se poslední naděje. Vše vrhli na útok a po krásné kombinaci jeden z nejlepších hráčů turnaje Tomáš Olej snížil na 1:2. Tlak dubanských hráčů byl v závěru zápasu obrovský. Jedna střela za druhou ohrožovala branku Martina Doležela, ten si ale čisté konto uhájil. Do finále tak postoupilo družstvo Kostelce.

TJ Sokol Stařechovice - SK Bílovice     3:0

  2. semifinále přineslo jednoznačné vítězství domácího týmu. Byl to zápas Ondru Chytila, který se rozehrával k vynikajícímu výkonu. Bílovičtí, kteří neměli možnost střídat, postupně ztráceli síly. Toho stařechovští s chutí využili. útočná dvojice Chytil - D. Konečný permanetně ohrožovala branku soupeře. Jen v prvním poločase musel Gašparín zasahovat 18 krát. Prokázal vskutku velké brankář¨ské umění, ale třikrát musel kapitulovat. Dvakrát se trefil Ondra Chytil, z toho jednou po krásné sólové akci, která by zvedla diváky ze sedadel i na prvoligovém stadiónu. Jednou skóroval také Dan Konečný. Jeho rychlost, bojovnost a neustálé napadání protihráčů dělaly bílovickým velké starosti. Zdá se, že Dan má na fotbal velký talent. Spolehlivý výkon podali i ostatní hráči domácích, výborně rozehrával i bránil Michal Konečný, velkou roli sehrál i Michal Tichý, který byl v obranných zákrocích plně spolehlivý. Pochvalu za bojovnost si zaslouží také hráči SK Bílovice. Jirka Pískovský, Dan Koudelka, Lukáš Mach, Roman Tesař, i Petra Babičková ukázali všem přítomným, že fotbal mají rádi a že umí bojovat do posledních sil. Za to jim patří poděkování.

Zápas o 3. místo v turnaji o Stařechovský pohár

DD sport Dubany - SK Bílovice       4:1

      Většinou když se hraje o bronz, bývá utkání málo napínavé. Tentokrát však tomu bylo jinak. Fotbalisté Bílovic, kteří v základní skupině skončili na 3. místě, dělali vše, aby toto postavení potvrdili i tentokrát. Soupeřem jim však byl stále se lepšící tým Duban. Navíc v jeho středu se rozehrál k dosavadnímu asi životnímu utkání Josef Petružela, který sám rozhodl o výsledku tohoto souboje. Dokázal čtyřikrát skórovat, přičemž góly které vstřelil, byly ukázkové. Trenéři i mnozí hráči a diváci se shodli, že to se hned tak nevidí. Petružela rázem přeskočil v tabulce střelců všechny své soupeře. Za Bílovické vstřelil čestný úspěch Jirka Pískovský, který aspiroval na nejlepšího hráče turnaje. Jeho hra byla vskutku na vysoké úrovni. Obětavost jeho spoluhráčů však byla tentokrát marná, vyčerpání z předcházejících zápasů bylo nezměrné. Dubany si bronzový pohár zasloužili právem.

 FINÁLE TURNAJE O STAŘECHOVSKÝ POHÁR

Sokol Stařechovice - FC Kostelec na Hané      2:1 po prodloužení

      Střetnutí o Zlatý Stařechovský pohár, který naší Tělovýchovné jednotě věnovala prostějovská župa, bylo opravdovým vyvrcholením celého sportovního klání. Obě mužstva vsadila na útočný, technický a rychlý fotbal, který se každému líbil. Kostelčtí hráči byli v první fázi finálového zápasu přece jen o něco lepší. Svoji převahu prokázali i gólovým zápisem. v 17. minutě se po pěkné kombinaci a po ose Lužný - Doležel dostal míč k Jakubovi Šimkovi, ten prudce vypálil na Menšíkovu branku a od nohy obránce Jakuba Slámu se míč odrazil za záda nešťastného stařechovského gólmana. V těchto chvílích se zdálo, že domácí jsou na lopatkácha že hlavně psychicky souboj neustojí. V kostelckém týmu hrál výborně Dominik Voráč, který připravoval svým spoluhráčům další šance. Do několika slibných příležitostí se dostal i kostelecký Jan Lipička, stařechovská obrana už ale byla vždy na místě. Několikrát se vyznamenal i Kuba Menšík. Sympatické na stařechovském kolektivu bylo, že se nevzdávalo naděje ani v posledních okamžicích a bojovalo podobně jako Turci na Euru 2008. Kvapem se blížil závěr utkání, zbývalo pár posledních sekund. Míč měl u pravého rohového praporku Ondra Chytil, nádherně se uvolnil přes obranu soupeře a po zemi na milimetr přesně přihrál před branku Martina Doležela. Tam číhal starý lišák Lukáš Špunda, který Chyťovu přihrávku bez zpracování doklepl do kostelecké svatyně. Bylo vyrovnáno a po chvilce sudí Tomáš Řezníček ukončil zápas v normální hrací době. Ředitelství turnaje po dohodě s vedoucími týmů rozhodlo prodlužovat 5 minut na zlatý gól, v případě nerozhodného výsledku by následoval penaltový rozstřel. V prodloužení boj o každý centimetr stařechovského trávníku pokračoval. Útok střídal útok, brankáři na obou stranách měli plné ruce práce. Běžela opět poslední minuta prodloužení, když dvojice Chytil-Špunda předvedla jako přes kopírák akci, která rozhodla o vítězství stařechovských fotbalistů. Míč vybojoval Ondra Chytil, zatáhl po pravé straně a opět přízemní přihrávkou přesně našel Lukáše Špundu, který to všechno zařídil.

    Vítězem turnaje o Stařechovský pohár se stalo družstvo TJ Sokol Stařechovice.

   KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE:

   1. TJ Sokol Stařechovice  Obrazek  

Michal Konečný, Ondřej Chytil, Jakub Menšík, Jakub Sláma,  Miroslav Simon, Dan Konečný, Lukáš Špunda, Michal Tichý.

Trenérem týmu byl František Vyhlídal    

  

2. FC Kostelec na Hané   Obrazek

   

Dominik Voráč, David Lužný, Radek Doležel ml., Jakub Šimek, Martin Doležel, na snímku chybí šestý hráč týmu Jan Lipička.

Trenérem týmu byl Radek Doležel starší.

  

3. DD sport Dubany  Obrazek

  

Elner Pavel, Dokoupil Jan, Petružela Josef, Pospíšil Jan, Dokoupil Stanislav, Konečný Roman, Olej Tomáš, Rungděl František

Trenérem týmu byl Dokoupil Vlastislav

 

4. SK Bílovice   Obrazek

  

Koudelka Daniel, Mach Lukáš, Babičková Petra, Tesař Roman, Pískovský Jiří, Gašparín Jakub

Hrajícím trenérem a kapitánem týmu byl Lukáš Mach.

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE:

   Nejlepší hráč turnaje:           Konečný Daniel  (Sokol Stařechovice)

   Nejlepší brankář turnaje:       Jakub Gašparín  (SK Bílovice)

   Nejlepší střelec turnaje:         Josef Petružela - 4 góly (DD sport Dubany)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

skvělá práce

(František Vyhlídal, 5. 9. 2008 20:22)

Za předvedený výkon a doslova profesionální přístup k turnaji o Stařechovský pohár chci celému týmu poděkovat. Kluci ukázali, jak je důležité vědět, že i na první pohled prohraný zápas se dá vyhrát. V sobotu, 30.8.2008 to parta stařechovských a služínských kluků dokázala. Kuba Menšík, Kuba Sláma, bratři Koneční, Lukáš Špunda, Michal Tichý a Ondra Chytil a Mirek Simon zvítězili a Stařechovský pohár patří právě jim. Překrásný závěr finále v provedení Lukáše Špundy a Ondru Chytila, zůstane v paměti všech, kdož tento souboj s Kostelcem viděli zapsán navěky. Hoši děkujem. František Vyhlídal