Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový turnaj o Dubanský pohár 2007

Dne 30. června 2007 uspořádala TJ Sokol Dubany s firmou DD sport fotbalový turnaj o pohár Sokola Dubany a DD sport. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 reprezentačních týmů žáků do 15 let z prostějovského regionu, pod patronací Sokolské župy prostějovské. Hlavním pořadatelem byl pan Dokoupil, který se organizace i celé soutěže zhostil výborně. Hrálo se podle pravidel malé kopané na dvou hřištích. Počet hráčů 1+4.

Fotbalový tým Sokol Stařechovice reprezentovali:                                            

Brankář: Jakub Menšík                                                                                              Obránci: Michal Tichý, Jan Juračka, Jan Tichý                                                            Záložník: Ondřej Chytil                                                                                               Útočníci: Michal Konečný, Jakub Šimek, Daniel Konečný

Družstva byla rozdělena do skupin A a B

Skupina A:                                                                                                   

Sokol Dubany, Sokol Stařechovice, Sokol Čehovice, Sokol Stražisko, DD sport Dubany, Sokol Hluchov

Skupina B:

Sokol Čelechovice, Sokol Držovice, FC Kobeřice, Sokol Olšany, Sokol Vrahovice, Sokol Kralice na Hané

Průběh turnaje z našeho pohledu

        Naši chlapci podali ve skupině několik nádherných výkonů, především proti Stražisku, DD sport Dubany a Sokolu Dubany hráli obětavě a s maximálním nasazením. Vynikající výkon podal brankář týmu Jakub Menšík, dále Michal Konečný a Jakub Šimek. Hru tvořil opět Ondra Chytil, v obraně byli spolehliví Michal Tichý a Honza Juračka. Velmi obětavě, až na dno svých sil hrál Daniel Konečný. Škoda jen, že se nevydařil zápas proti Hluchovu a Čehovicím, kde jsme pouze remízovali. Přesto jsme ve skupině skončili na druhém místě a postoupili do čtvrtfinále.

     Tam nás čekal soupeř nadmíru silný, TJ Sokol Bystročice, který ve skupině B skončil na třetím místě. Vítěz skupiny A hrál se čtvrtým týmem skupiny B a obráceně. Naši fotbalisté zahráli ve čtvrtfinále opravdu mistrně, byl to výkon, jaký se hned tak nevidí. Byl to doposud životní zápas Kuby Menšíka v brance, jehož skvělé zákroky přiváděli útočníky soupeře do zoufalství. Byl neprůstřelný a svůj tým podržel i v těch nejsložitějších situacích. Kuba prostě umí. Přínosem pro mužstvo byl i Honza Tichý, který nastoupil na hřiště ihned po příjezdu z hasičské soutěže, a i když byl nerozhraný, hrál obětavě. Rozhodující podíl na našem vítězství v tomto čtvrtfinálovém střetnutí měl ovšem Kuba Šimek, jenž u nás hostuje z Kostelce na Hané. Jeho dvě branky, které Ratibořickým vstřelil, byly z kategorie snů. Jeho umění se uvolnit, je nenapodobitelné, je to velmi rychlý a hbitý hráč, který navíc umí přesně vystřelit. Zbytečně nedrží míč, buď přesně přihraje, nebo vypálí na branku soupeře. Za předvedený výkon zaslouží nejvyšší hodnocení. Absolutní výkon na hranici svých možností podal Michal Konečný a Michal Tichý.

       Postoupili jsme do semifinále a tím byl náš cíl překročen, neboť za úspěch jsme považovali postup ze skupiny. V semifinále nám los přivedl do cesty fotbalisty Stražiska, a to nevěstilo nic dobrého. Sváděli jsme marný boj proti soupeři, který byl opravdu lepší po všech stránkách. Měl především vynikajícího hráče s číslem 10, který má před sebou velkou perspektivu. Stražisko nás porazilo 3:1 a odsoudilo nás bojovat o třetí místo. Ze druhého semifinále postoupil Sokol Čelchovice, který zvítězil až v penaltovém rozstřelu nad Držovicemi 4:3 (zápas skončil 1:1).

         V boji o 3. místo s Držovicemi, se na našich hráčích projevila značná únava z namáhavého turnaje. Vždyť to byl již osmý zápas za jediný den. Negativní vliv mělo především psychické vyčerpání po vypjatých soubojích. Chlapci padali únavou ale bojovali ze všech sil. Zodpovědnost na sebe vzal Ondra Chytil, táhl své spoluhráče do boje jak to jen šlo, avšak na hráče Držovic to nestačilo. Prohráli jsme 0:3 a obsadili celkově čtvrté místo, což je velký úspěch v tak silné a početné konkurenci. Vítězem turnaje se stal reprezentační tým Sokola Čelechovice, který ve finále porazil tým Stražiska až v penaltovém rozstřelu 4:2 (zápas skončil nerozhodně 1:1). Bylo to opravdu velké finále se vším co k fotbalu patří. Gratulujeme svým soupeřům z Čelechovic, Stražiska i Držovic k zisku pohárů. My jsme ovšem na svůj výkon rovněž pyšní.

Naši nejlepší střelci byli Jakub Šimek a Ondra Chytil. Nejlepším hráčem našeho týmu podle názoru trenéra byl Kuba Menšík a Kuba Šimek.

Naše výsledky na turnaji - Dubany 2007

Sokol Stařechovice - Sokol Hluchov       1 : 1

Sokol Stařechovice - Sokol Dubany        2 : 1

Sokol Stařechovice - Sokol Čehovice      2 : 2

Sokol Stařechovice - Sokol Stražisko      0 : 1

Sokol Stařechovice - DD sport Dubany   2 : 0

Sokol Stařechovice - Sokol Bystročice    2 : 0  (čtvrtfinále)

Sokol Stařechovice - Sokol Stražisko      1 : 3  (semifinále)

Sokol Stařechovice - Sokol Držovice      0 : 3  (o 3. místo)

Finálové utkání o Dubanský pohár

Sokol Čelechovice - Sokol Stražisko (1:1)   PR (4:2)

Všichni účastníci turnaje poblahopřáli týmu Josefa Spanilého k prvenství. Je zřejmé, že v Čelechovicích rostou skvělí fotbalisté. Naše blahopřání patří i dalším držitelům pohárů, družstvům Stražiska a Držovic.

Údaje o Kronice MS ve fotbale 1930-2006 najdete na www.msfotbal.estranky.cz